چرا ریزش مو داریم
چرا ریزش مو داریم؟
2018-07-03
جلوگیری از ریزش مو با ماسک های طبیعی
چگونه با ماسک های طبیعی از ریزش موهایمان جلوگیری کنیم؟
2018-07-05

شاید شما فکر کنید که برای داشتن موهای پرپشت و براق نیاز به داشتن مواد خاص یا عجیب و غریب دارید و یا اینکه باید خیلی هزینه کنید و با روشی بسیار مشکل ماسکی را تهیه کنید. در صورتی که مطلقا اینطور نیست. ماسک طبیعی خیلی خوب هست و راحت آماده می شود.

شما با صرف مختصری وقت و دقت با کمترین هزینه و با همین موادی که در اغلب خانه ها یافت می شود، می توانید ماسک هایی بسیار عالی یعنی ماسک طبیعی برای تقویت مو بسازید و موهای خود را از ریزش و آسیب پزیری نجات دهید. در ادامه با چند نمونه از این ماسک ها جهت تقویت مو آشنا خواهید شد.

در صورت تمایل می توانید پست های قبل یعنی چرا ریزش مو داریم و ساختار مو و کارکردهای آن را مطالعه کنید.

ماسک طبیعی روغن زیتون و عسل

روغن زیتون را در ظرفی که اگر مس یا روی باشد بهتر است را بر روی شعله بگذارید تا بجوش آید حال آن را از روی حرارت بردارید و بگذاید تا خنک شود سپس به آن 2 تا 3 قاشق عسل اضافه کنید و آن را مخلوط نمایید (روغن زیتون به مقداری که تناسب با بلندی و کوتاهی و پرپشت بودن و یا کم پشت بودن موهایتان دارد) این ماسک را برای مدت 10 تا 15 دقیقه بر روی پوست سر و موهایتان قرار دهید و آن را به آرامی بر پوست سر ماساژ دهید تا جذب پوست شود. بعد از این مدت موها را بشویید.

ماسک طبیعی حبوبات

این ماسک که یک ماسک قدیمی و خانگی محسوب می شود، ساده ترین روشی است که از قدیم الایام جهت تقویت و جلوگیری از ریزش مو استفاده می شده است. نخود خام، گندم، جو با پوست، لوبیا قرمز و ماش را به نسبت مساوی آسیب کرده و با هم مخلوط کنید. برای هر بار استفاده به اندازه 2 تا 3 قاشق (به نسبت پرپشتی و بلندی موها) از این پودر را با مقداری شیر سرد یا عسل مخلوط کنید تا به صورت ماست سفت درآید. شب هنگام موقع خواب آن را به پوست سر و روی ریشه های مو بمالید و ابتدا سرتان را با کلاه پلاستیکی بعد با یک روسری نخی بپوشانید تا سرتان گرم بماند و صبح موهایتان را بشویید.

در قدیم این حبوبات را با زرده تخم مرغ خانگی به صورت خمیر نازکی در میاوردند و بر روی پوست سر مالیده و به آرامی ماساز می دادند و صبح استحمام می کردند.

منبع: نمناک

لوازم آرایش اورجینال بلاران-سایت بلاران
ثبت آگهی رایگان مشاغل-سایت تبلیغاتی نیازجو
طراحی سایت اقساطی-سایت نیازجو
لیست سایت تبلیغاتی رایگان-سایت تبلیغاتی نیازجو (1)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان