پروتز مو طبیعی-نصب پروتز-بافت پروتز مو-پروتز مو چسبی-ترمیم مو وان

پروتز مو روشی موثر برای بازگرداندن جلوه زیبایی به موها

ریزش مو یکی از مشکلات بسیار شایعی می باشد که ممکن است هر فردی  بنا به دلایل متفاوت از جمله بیماری ، ژنتیک و ….در زندگی آن را تجربه کند که بسیار باعث کاهش اعتماد به نفس در فرد می شود. ترمیم مو با پروتز، یک راهکار موثر برای رفع مشکل ریزش مو است. در این مقاله، به بررسی مزایای ترمیم مو با پروتز پرداخته می‌شود.

پروتز مو چیست؟

پروتز مو یک روش بسیار عالی در صنعت زیبایی محسوب می شود که برای بازگرداندن جلوه زیبایی به افرادی که دارای موهای کم پشت هستند و یا به دلیل بیماری و غیره از داشتن مو محروم می شوند ،  مورد استفاده قرار می گیرد.

در این روش از پروتزهای مویی که از موهای طبیعی یا مصنوعی ساخته شده ، استفاده می شود که به کمک آن می توان به موها حجم و جلوه زیبایی بخشید که بسیار طبیعی ، مانند موی خود فرد به نظر می رسد.

پروتز مو طبیعی-نصب پروتز مو-بافت پروتز مو-پروتز مو چسبی-ترمیم مو وان

جنس پروتز مو:

پروتزهای مو ممکن است از مواد مختلفی تهیه شوند که بسته به نیاز و سلیقه فرد ، از آنها استفاده می شود . در زیر برخی از جنس های پرکاربرد پروتز مو معرفی می شود:

 • موی انسانی : پروتزهای موی انسانی به دلیل شباهت بسیار زیاد با موهای طبیعی ، بسیار محبوب هستند . این پروتزها از موهای جمع آوری شده از افراد دیگر به عنوان مواد اولیه استفاده میشود
 • موی مصنوعی : این نوع پروتز مو از موادی همچون نایلون و پلی پروپیلن تهیه می شود و به دلیل هزینه کمتر نسبت به موهای انسانی استفاده می شود و محبوبیت کمتری دارد
 • موهای سیلیکونی: موهای سیلیکونی به دلیل شباهت بسیار زیاد با موهای طبیعی و امکان شستشو و استفاده طولانی مدت ، برای پروتز موهای پایدار و بلند مدت مورد استفاده قرار می گیرند.
 • موهای ارزان قیمت: این نوع پروتزها از موادی همچون پلاستیک و نایلون تهیه می شود و تنها مزیتش قیمت ارزان آن می باشد .

روش انجام پروتز مو

پروتز مو معمولا توسط یک تکنسین متخصص انجام می شود . در ابتدا تکنسین وضعیت کلی موی سر از قبیل جنس و رنگ و ضخامت موی فرد مورد نظر را بررسی می کند تا پروتزی که برایش در نظر میگیرد تفاوت چندانی با موی فرد نداشته باشد و غیر طبیعی جلوه نکند و سپس  از منطقه مورد نظر برای ترمیم مو ، اندازه گیری دقیقی انجام می دهد. سپس پروتزهای مویی با مواد مصنوعی و یا موهای طبیعی آماده می شوند. در مرحله بعد تکنسین پروتز مویی را به روش های مختلفی از طریق چسب و یا کلیپس و یا روش بافت در ناحیه مورد نظر فیکس می کند . که ما در آکادمی ترمیم مو وان به روش بافت این کار را انجام می دهیم.

نمونه کار ترمیم مو به روش بریدینگ-نصب پروتز مو با روش بافت-ترمیم مو-نمونه کار پروتز مو-مو وان-نصب پروتز مو

مزایای ترمیم مو با پروتز

 • افزایش اعتماد به نفس

ریزش مو، ممکن است باعث کاهش اعتماد به نفس در  شما شود. با استفاده از پروتز مو، شما می‌توانید به آسانی شکلی جذاب‌تر داشته باشید و مسلما اعتماد به نفس بیشتری پیدا خواهید کرد.

 • حفاظت از پوست سر

استفاده از پروتز مو، باعث حفاظت از پوست سر شما می‌شود، چرا که پروتزها، جلوی تابش مستقیم نور خورشید به پوست سر را می گیرند و از ایجاد آفتاب سوختگی و خطر سرطان پوست سر جلوگیری می‌کنند.

 • قابلیت تنظیم و کنترل

یکی از مزایای استفاده از پروتزهای مو، قابلیت تنظیم و کنترل آنها است. به این شیوه که شما می توانید از فرم های گوناگون پروتز ها با مدل های مختلف استفاده کنید.

 • سرعت در ترمیم مو

استفاده از پروتز مو، باعث تسریع در فرآیند ترمیم مو می‌شود.  به خصوص در مواردی که موهای فرد به صورت طبیعی کند و ضعیف رشد می‌کنند، مفید است. با استفاده از پروتز مو،  می توانید موهایی با کیفیت بیشتر داشته باشید و در کوتاهترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه برسید.

 • کاهش هزینه‌ها

یکی از مزایای استفاده از پروتز مو، کاهش هزینه‌ها در مقایسه با روش‌های دیگر ترمیم مو مانند کاشت مو است. پروتز مو، به طور کلی ارزانتر از روش‌های دیگر است و با استفاده از آن، شما می‌توانید به طرز قابل توجهی هزینه خود را کاهش دهید.

 • آسانی در استفاده

استفاده از پروتز مو، به آسانی قابل انجام است. در بسیاری از موارد، شما می‌توانید خود پروتز مو را نصب کنید. با توجه به اینکه پروتز مو به طور دائمی نیست، شما می‌توانید به راحتی پروتز مو خود را جدا کنید و در مواردی که نیاز به پوشش مو ندارید، از آن استفاده نکنید.

 • پروتز مو هیچ گونه محدودیتی برای انجام فعالیت های روزمره مانند ورزش کردن ، استحمام ، شنا و غیره ایجاد نمی کند.
 • پروتز مو نیاز به جراحی ندارد به همین دلیل بدون درد و خونریزی و دوره نقاهت می باشد.
 • پروتز مو قابل رنگ کردن می باشد و می توانید از سشوار و اتو برای حالت دادن به آن استفاده کنید
 • در پروتز مو افراد می توانند میزان تراکم مو و رنگ و فرم دلخواه خود را تعیین کنند.

نتیجه گیری:

در نهایت، پروتز مو یک راهکار مناسب برای افرادی است که به دنبال یک راهکار سریع و موقت برای ترمیم مو هستند. در این مقاله، ما به بررسی مزایای استفاده از پروتز مو پرداختیم، از جمله افزایش اعتماد به نفس، حفاظت از پوست سر، قابلیت تنظیم و کنترل، سرعت در ترمیم مو، کاهش هزینه‌ها و آسانی در استفاده از پروتز مو ، پرداختیم. . با در نظر گرفتن مزایا و کاهش هزینه‌ها، استفاده از پروتز مو می‌تواند به شما کمک کند تا موهای سالم و درخشانی داشته باشید و ظاهری جوانتر پیدا کنید

برای رسیدن به بهترین نتیجه از پروتز مو، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید تا به شما راهنمایی کند که کدام نوع پروتز مو ، برای شما مناسب‌تر است و چگونه از آن استفاده کنید. همچنین، باید به خوبی  از پروتز مو و موهایتان مراقبت کنید مراقبت تا به نتایج بهتری برسید و برای مدت طولانی تر از آن استفاده کنید.

مشاوره رایگان