مزایا و معایب کاشت مو به شیوه ی FUT – موی وان
مزایا و معایب کاشت مو به شیوه ی FUT
2020-07-30
مزایا و معایب کاشت به روش FIT را بدانیم – موی وان
مزایا و معایب کاشت به روش FIT را بدانیم
2020-08-04

روش FIT یکی از موفق ترین روش ها در زمینه ی کاشت مو می باشد که در حال حاضر دربین داوطلبان این عرصه به محبوبیت زیادی دست پیداکرده است.

اگر بخواهید علت این محبوبیت را بدانید؛ باید تا حدودی با عملکرد و مزایای این روش آشنا شوید که برای این منظور بهتر است این پست و پست بعدی را مطالعه نمائید.

با کاشت مو به روش    FITبیشتر آشنا شویم – موی وان

کاشت مو به روش FIT یا FUE

در این متد کاشت مو به روش FIT واحدهایی از مو یا همان فولیکول‌های مو که به آنها FUG هم گفته می‌شود؛ به صورت تکی و یا گروهی، با کمک ابزاری به نام پانچ یا هولدر برداشته شده و در نواحی مورد نظر که دچار طاسی و ریزش شدید شده‌اند؛ کاشته می‌شود.

اندازه این پانچ بسیار ریز و ظریف، بین هفت دهم تا یک میلیمتر است.

البته قبل از انتقال گرافت های مو به قسمت های کم پشت و طاس سر، با سوزن های مخصوص، حفره های بسیار کوچکی در سر، جهت قرار گرفتن فولیکول های مو ایجاد می شود.

به عبارت دیگر در روش FIT، گرافت های مو به صورت تک تک از نواحی واقع در مناطقی از پشت سر و اطراف گوش ها که پر پشت تر هستند؛ برداشته می شوند.

در هر جلسه به طور میانگین حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ فولیکول مو از ناحیه پشت سر یا بانک مو برداشته شده و در قسمت های معینی از سر که مو ندارد و یا کم مو است کاشته می شود.

کاشت مو به شیوه ی FIT با بی حسی موضعی و بدون درد انجام می گیرد.

در این روش که معمولاً چند جلسه هم طول می‌کشد؛ بین یک تا چهار هفته بعد از کاشت؛ فولیکول‌های موی کاشته شده دچار ریزش می شوند که می گویند در اصطلاح مو در حال استراحت است.

در فاصله بین ماه دوم تا چهارم که موها در واقع در وضعیت شوک به سر می‌برند و ریزش پیدا کرده‌اند؛ در این شرایط است که حجم موها کم شده و فرد را دچار نگرانی و اضطراب خواهد کرد.

اما این موضوع اصلاً نگران کننده نیست؛ چون پیوند مو در این شرایط یک روند بسیار طبیعی و نرمال را طی می‌کند.

اما بعد از ۴ تا ۶ ماه که از پیوند مو به این روش می‌گذرد؛ موهایی را مشاهده می کنید که کم کم از پوست سر خارج شده و موهای کاشته شده در حال بلند شدن و رشد و نمو هستند و در بازه فاصله زمانی یکساله موهای تان کاملاً رشد کرده و پر پشت و حجیم به نظر خواهند آمد.

در روش FIT سوراخ های برداشت فولیکولی مو را باید با فواصل مشخصی ایجاد کنند؛ چون اگر حفره ها و سوراخ ها خیلی به هم نزدیک باشند؛ خطر ایجاد اسکار، وجود خواهد داشت.

این روش برای کسانی پیشنهاد می‌شود که طاسی سرشان زیاد گسترده نیست و تمایلی هم برای انجام جراحی برای کاشت مو ندارند.

یا زمانی که امکان برداشت بافت از پشت سر بیمار به هر دلیلی وجود ندارد؛ کاربردی ترین روش است.

این روش کاشت، در نواحی که وسعت کمی هم دارند؛ مثل سبیل، ابرو و ریش هم پیشنهاد می شود.

با کاشت مو به روش    FITبیشتر آشنا شویم – موی وان

این روش برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که موهای کوتاهی دارند.

افرادی که میزان طاسی کمتری را در روی سر خود دارند.

کسانی که قبلاً هم کاشت مو را به روش های دیگری مانند روش FUT انجام داده اند و شاید این روش کاشت برای آنان مناسب نبوده و یا عمل با موفقیت همراه نبوده است؛ پس می خواهند در این مورد روش دیگری را تجربه کنند.

کسانی که به قسمت برجای مانده به عنوان جوشگاه و یا اسکار بعد از عمل و به زیبایی در جراحی اهمیت خاصی می دهند.

کسانی که کم سن و سال و جوان هستند؛ زیرا در این روش امکان تغییر در مدل موها بیشتر است و همچنین فرم دهی موها پس از کاشت در روش FIT به راحتی امکان پذیر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان